Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 2. 6. děti oslavily MDD s hasiči.

06.06.2022 Petra Jamná

Členové radějovského SDH připravili pro místní děti z MŠ a ZŠ k MDD zábavné dopoledne.


Sešli jsme se v Radějově u čističky, kde měli hasiči pro děti připravena stanoviště s různými úkoly. Každý si mohl vyzkoušet svou odvahu např. při výstupu na žebřík a „záchraně“ plyšového zvířátka ze stromu, zdolávání překážek nebo kladiny. Zručnost a přesnost si děti prověřily házením míčků na cíl, shazováním kuželek pomocí hadice, při stříkání proudnicí na „hořící dům“ a střelbě ze vzduchovky. Také se dověděly při názorné ukázce, jak uhasit hořící olej.  Velkým zážitkem pro všechny byla projížďka hasičským autem. Děti za splněné úkoly obdržely nakonec malé dárečky. Za krásné dopoledne a perfektně připravenou akci ještě jednou hasičům moc děkujeme!

Autor: Ludmila Obrtlíková

Aktuality

Partneři