Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Projektový den ve výuce v MŠ

05.10.2022 Petra Jamná

Děti se seznámily se životem včely medonosné a společenstvím mravenců.


Ve čtvrtek 15. 9. paní Horáčková z VIS Bílé Karpaty děti blíže seznámila se životem včely medonosné a společenstvím mravenců. Na názorných ukázkách dětem vysvětlila, jak je pro člověka tento hmyz důležitý a užitečný. Ukázala dětem např. produkty od včel, které si děti mohly prohlédnout i k nim přivonět (např. voskové plástve na výrobu voskových svíček, krémy s mateří kašičkou, med…). Při poutavém vyprávění  se děti dověděly, jak se jednotlivým včelkám a mravencům říká. Aby si vše dokázaly představit, zkusily si na včelky a mravence zahrát v pohybové hře. Na závěr potom společně vyrobily plástev slepováním proužků papíru a vykreslily obrázek včelky a mravence.

Autor: Ludmila Obrtlíková

Aktuality

Partneři