Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Projektový den ve výuce – „Jak se peče perníček“.

05.10.2022 Petra Jamná

Ve čtvrtek 22. září k nám do školky přišla Šimonkova maminka – paní Parobková, která se věnuje pečení perníčků.


Nejdříve se děti pustily do přípravy těsta. Pomáhal jim názorný obrázkový recept, který jsme si předem připravili a nalepili. Při míchání a následném hnětení těsta se děti postupně střídaly. Hned zjistily, kolik je třeba vynaložit úsilí, aby bylo těsto krásně zpracované a připravené k vykrajování požadovaného tvaru. Pak někteří těsto váleli válečkem, další vykrajovali tvořítky nebo modelovali dle své fantazie. Další děti skládaly vykrájené perníčky na plech. Společně jsme je předali paní kuchařkám s prosbou, aby nám je v kuchyni upekly. Nakonec jsme je nazdobili polevou a s náramnou chutí snědli.

Autor: Ludmila Obrtlíková

Aktuality

Partneři