Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Etická výchova v 1. ročníku - naslouchání

14.11.2023 Petra Jamná

V další části etické výchovy jsme v 1. ročníku na úvod navázali na předchozí téma kamarádství.


Děti každý sám za sebe řekly jednu dobrou vlastnost, kterou na sobě vidí a která je pro kamarádství potřebná. Společně jsme pak dali dohromady vlastnosti, které máme stejné a které nás spojují. Následovala hra „Najdi správný tón“, ve které jsme si vyzkoušeli naše sluchové schopnosti. Využili jsme k tomu hudební nástroje boomwhackers a děti tato aktivita bavila. Poté nás víla Naslouchalka a skřítek Ouško zavedli do světa naslouchání a vysvětlili nám, co ke správnému naslouchání potřebujeme. Společně jsme pak vytvořili plakát s jednotlivými prvky naslouchání. Všichni se shodli na tom, že aktivní naslouchání nám pomáhá porozumět druhým a vytvářet kamarádské vztahy. Ve školní družině si pak každý vyrobil svého skřítka nebo vílu, kteří nám budou připomínat, proč je aktivní naslouchání důležité.

Autor: Bc. Dita Tolarová

Partneři