Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Zimní radovánky a „Bílý den“ v MŠ.

18.01.2023 Petra Jamná

Začátkem ledna jsme se s dětmi zaměřili na téma „Paní zima čaruje“.


Začátek roku byl na sníh skoupý, ale i tak si děti užily sněhové nadílky už v prosinci. Zkoušely stavět sněhuláky, hledaly stopy zvěře ve sněhu a na vycházkách pozorovaly zasněžený Radějov. Na zamrzlých kalužích jsme zkoušeli klouzat a vysvětlili jsme si, proč je nebezpečné chodit na tenký led. Při pokusu se sněhem a ledem jsme pozorovali, jak se v teple rozpouští na vodu a mění své skupenství. Tvořili jsme zimní obrázky a naučili jsme se spoustu nových říkadel, písniček a pohybových her o zimě. Svou obratnost a dovednost jsme si vyzkoušeli ve školce při stavění iglú z velkých kostek. Vše jsme zakončili „Bílým dnem“ ve školce. Děti přišly oblečeny v bílém ošacení a celé dopoledne jsme prožili hrami, soutěžemi a dováděním.

Zapsala: Obrtlíková L.

Partneři