Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Výlet do Prahy

24.06.2021 Petra Jamná

Ve středu 16.6. 2021 se žáci čtvrtých a pátých tříd vydali za památkami našeho hlavního města.


Cesta vlakem Leo express dětem díky komfortnímu vybavení rychle utekla. Než jsme se nadáli,  ocitli jsme se  v podzemí pražského metra. Naše cesta nás nejprve zavedla zámeckými schody na Pražský hrad ke katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Navštívili  jsme také Karlův most,  Lennonovu zeď na pražské Kampě,  Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem. Občerstvíili jsme se v McDonaldu a odpočati jsme pokračovali po Václavském náměstí,  kde jsme pozdravili sv. Václava na  koni. Zcela unaveni jsme  nasedli na metro, které nás dopravilo na hlavní nádraží, odkud jsme se plni krásných dojmů vrátili zpět vlakem Leo express ke svým rodičům.

Autor. Mgr. Jitka Prečanová

Partneři