Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Vánoce ve školce

05.01.2023 Petra Jamná

Adventní čas ve školce nám začal adventními dílničkami.


Tam si děti s rodiči mohly vyrobit adventní věnec pod vedením paní L. Suchánkové a paní G.Winklerové. V tento čas jsme si užívali první vánoční výzdobu jak ve školce, tak v naší obci. Děti byly velmi tvořivé a podařilo se nám společně vyzdobit naši  školku.

Samotný Štědrý den jsme si ve školce udělali s předstihem, patřila mu středa 19 .12. Celý týden nám naše paní kuchařky vařily nejrůznější vánoční jídla. Vyzkoušeli jsme si různé tradice a zvyky. Od krájení jablíčka, pouštění lodiček, až po házení botou. Naučili jsme se slavnostně prostřít stůl. Děti byly nedočkavé od brzkého rána, jestli k nám i letos Ježíšek přijde a něco nám nadělí. Vánoční nálada byla cítit ze všech koutů školky. Po výborné svačince se děti dočkaly vysněné nadílky. Děti nadšeně rozbalovaly dárečky a hrály si s novými hračkami. Rozzářená dětská očka a radost ve tvářích to je pro nás zkrátka nejvíc. To jsou ty pravé, kouzelné VÁNOCE.

Zapsala: M. Bačíková

Partneři