Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Školní výlet na Salaš

10.06.2024 Petra Jamná

Ve středu 29. května jsme se vydali s dětmi na výlet.


Po příjezdu jsme pověřili Anežku, Elliottka a další děti, které zde navštěvují nebo navštěvovaly dětskou skupinku - lesní školku, aby nás provedly po celém areálu salaše. Prohlédli jsme si různé druhy stavení (salaš, srub, stodolu), různé nástroje a nářadí pro práci v lese a na poli, seznámili jsme se snad se všemi druhy domácích zvířat a s pestrou paletou lučních květin. Se zvířátky byly děti v přímém kontaktu, mohly si je pohladit i nakrmit. Největší zájem byl u dětí ale o jedinečné a famózní průlezkové tunely, různé houpačky, klády, dřevěná zvířátka - houpadla a bunkry. Všichni byli nadšeni a nikomu se nechtělo vůbec domů.

Zapsala: Obrtlíková L.

Partneři