Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Školní výlet

23.05.2024 Petra Jamná

Hvězdárna a planetárium Brno včetně hradu Špilberk se staly cílem školního výletu žáků základní školy.


V digitáriu pod hvězdnou oblohou jsme se vydali na cestu současnou i minulou Sluneční soustavou a objevili některá planetární „nej“! Ve výpravném představení pod názvem Úžasné planety jsme nahlédli pod pokličku vzniku Sluneční soustavy a spatřili ta nejzajímavější zákoutí našeho planetárního systému.

Na hradě Špilberk mladší žáci v edukačním programu pátrali po tajemné bytosti spojené s postavou Jošta Lucemburského, který pobýval na hradě Špilberku. Poznali tak nepříliš známou legendu rodu Lucemburků. Starší žáci navštívili kasematy, jejichž útrobami prošlo mnoho těžkých zločinců z celé Habsburské monarchie.

Na shledanou Brno!

Partneři