Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Projektový den mimo školu – Na silnici bezpečně

15.10.2021 Petra Jamná

V mateřské škole jsme děti seznamovali se správným chováním na silnici.


Procvičovali pravidla bezpečného chování – při přecházení vozovky, chůzi po chodníku, jízdě na kole, koloběžce nebo odrážedle. V okolí MŠ jsme se učili poznávat dopravní značky pro chodce i řidiče. Vysvětlovali jsme si podobu semaforů a jejich funkci. Na vycházky jsme používali reflexní dopravní vestičky – děti se seznámily s pravidlem vidět a být viděn.

 Všechny získané poznatky jsme se rozhodli procvičit v praxi na dětském dopravním hřišti DDM ve Veselí nad Moravou. Nejvíce děti zaujala jízda na koloběžkách a odrážedlech. Také měly možnost procvičit si reakci na světelný semafor, se kterým se nemají možnost v Radějově setkat. Rádi podobnou akci uskutečníme i někdy příště.

Autor: Ludmila Obrtlíková

Partneři