Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Projektový den mimo školu

22.06.2021 Petra Jamná

Ve čtvrtek 17. 6. jsme se zúčastnili Projektového dne mimo školu - Poly tvoří s materiály.  Přijeli jsme s dětmi do zámeckého parku ve Veselí nad Moravou, kde pro nás pracovníci vzdělávacího střediska Bílé Karpaty připravili zajímavý program s mnoha činnostmi.


Děti si mohly vyzkoušet působení magnetu na kovovou sponku – při zhotovení papírové myšičky sešité kancelářskou sešívačkou. Působení vzduchu a vánku na lehkou textílií  vyzkoušely při výrobě „poletuchy“ – hračky z proužku lehké látky a šišky ze stromu. Odkud se vezme mléko trénovaly zase na modelu dřevěné kravičky, kterou zkoušely „jako“ podojit. Jak se mele mouka jsme se dověděli při mletí ovesných vloček ručním mlýnkem. Protože jsme trávili celou dobu v přírodě, pozorovali jsme okolí kolem nás. Jaké brouky můžeme v parku potkat si děti vyzkoušely při skládání puzzle – brouků. Na krátké vycházce parkem jsme objevovali a poznávali stromy a také podle vyřezávaných soch různé živočichy. Nové poznatky byly pro děti poutavé a odnesly si spoustu nových zážitků.

Partneři