Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Projektový den Malí zahradníci

13.03.2023 Petra Jamná

Žáci 1., 2. a 3. ročníku absolvovali 9. března návštěvu ZŠ Školní ve Strážnici. Cílem bylo zapojit se se do projektového dne, zaměřeného na sázení, pěstování a péči o užitkové rostliny.


Úvodem jsme se rozdělili na dva týmy. Jeden tým sázel naklíčené luštěniny včetně sazenic rajčat či paprik. Druhý tým plnil vědomostní úkoly. Obě skupiny se vzájemně vystřídaly. Následující aktivity byly zaměřeny na znalosti z prvouky, které měly být realizovány ve venkovním areálu školy. Počasí nám nepřálo, proto se vše odehrálo v prostředí místní tělocvičny. Součástí projektového dne byly i závody v zajímavých disciplínách - sázení brambor apod. Na závěr si žáci vyráběli vajíčkový květináč nebo pohyblivou housenku.

Děkujeme ZŠ Školní za velmi zdařilý projektový den.

Partneři