Návštěva knihovny

27.03.2024 Petra Jamná

Březen je měsícem knihy, a proto jsme v pátek 22.3.2024 zavítali na návštěvu do naší místní knihovny. Děti byly rozděleny na mladší a starší, aby si návštěvu více užily.

Přivítala nás usměvavá paní knihovnice Matoušková, která měla připravené knihy jak pro děti nejmladší, tak pro ty starší. Postupně začala děti seznamovat s rozdělením a umístěním knih v regálech. Děti měly možnost si knihy prohlédnout, listovat si v nich a prohlížet obrázky. Paní knihovnice dětem přečetla krátké ukázky z některých knih a pozvala je, aby se i s rodiči do knihovny přišly někdy podívat a nějakou knihu si půjčily. Na závěr jsme se společně rozhodli, kterou knihu si půjčíme do školky na čtení. V knihovně se nám tak líbilo, že jsme zapomněli, že už je čas na oběd. Čtení a prohlížení dětských knih patří mezi neoblíbenější činnosti našich dětí v MŠ.

Kolektiv MŠ