Dopravní hřiště

21.06.2022 Petra Jamná

Dopravní výchova dětí začíná už v rodině a své znalosti pravidel silničního provozu si dále rozšiřují a upevňují ve škole. Skvělým způsobem, jak si získané znalosti procvičít a zažít, je návštěva dopravního hřiště. Ve středu 18.5. 2022 se žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili teoretické i praktické výuky dopravní výchovy na Dopravním hřišti na DDM ve Veselí nad Moravou.

Výuka byla vedena zkušeným lektorem, který proškolené žáky vedl i na dopravním hřišti. Zde si procvičili jízdu na kolách ve zmenšené modelové síti ulic, silnic a chodníků se světelnými semafory, vyzkoušeli si i jízdu zručnosti. Žáci 4.ročníku - Marek Vrána, Martin Smaženka, Otto Babec, Matyáš Šebesta a Filip Štefek získali "Průkaz mladého cyklisty" po úspěšném absolvování závěrečného testu z pravidel provozu na pozemních komunikací a zkouškou z praktické jízdy.

Autor:  Mgr. Jitka Prečanová