Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Den s myslivci

25.06.2024 Petra Jamná

Závěr školního roku je každoročně spojen s chatou Lesankou a Mysliveckým sdružením Vrchy Radějov.


Výšlap na Holý vrch s rozhlednou a následný přesun k chatě Lesance se stal zahájením společně stráveného dopoledne s radějovskými myslivci. Pan František Novák přivítal děti i žáky naší školy a seznámil je s následujícím programem. Školáky čekaly disciplíny, které plnili ve trojicích. V lesním prostředí využili své orientační smysly, hledali stanoviště, na nichž předvedli své dovednosti. Stříleli ze vzduchovky, házeli na koš, poznávali stromy nebo paroží, překonávali kládu, házeli na cíl apod. Odměnou jim byly výborné špekáčky. Společné poděkování myslivcům vyjádřily děti písničkou u táborového ohně.

Velké díky patří celému Mysliveckému sdružení Vrchy Radějov.

Partneři