Den s myslivci

28.05.2021 Petra Jamná

V rámci projektového dne „Den s myslivci“, nás navštívili členové mysliveckého spolku Vrchy Radějov, pan Petr Novák,  Pavel Novák a Ladislav Pavliňák.

Myslivci zahájili besedu oborným výkladem, seznámili děti s pojmy a prací myslivce a hajného. Na ukázku dětem přinesli zajímavé trofeje – paroží srnce, jelena, daňka a několik vypreparovaných zvířat – muflona, tchoře. Děti si mohly prohlédnout různé druhy vábniček a vyzkoušet si dalekohled. Na ukázku jim myslivci přinesli také loveckou pušku  a vysvětlili bezpečné zacházení se zbraní. Děti velmi zaujaly nové hádanky a mnoho zajímavých pojmů, které jim myslivci srozumitelně dokázali vysvětlit. Také poznávaly podle větviček druhy stromů. Dověděly se, proč je pro nás příroda užitečná a proč ji musíme chránit. Myslivci měli besedu připravenou na vysoké úrovni, k dětem měli pěkný přístup a snažili se jim předat hodně zajímavostí a zkušeností. Budeme se těšit na další společné setkání.