Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Beseda s radějovskou kronikářkou paní A. Krhovskou.

07.11.2022 Petra Jamná

V pátek 4. 11.  jsme měli  ve školce milou návštěvu.


Paní Krhovská (kronikářka Radějova) s paní Káčerkovou (naší bývalou školní kuchařkou) nám přišly povyprávět, jak dříve Radějov vypadal, jak se zde žilo, co všechno měli lidé na starost a jak i děti musely doma pomáhat. Děti si dokonce zatančily s paní kronikářkou taneček „O Včelínku“. Zkusily si také některé části z kroje, které jim přinesla ukázat paní asistentka Gábka. V těchto dnech si o naší vesnici povídáme i ve školce v tématu „Naše vesnice a její tradice“. Vyrobili jsme si společně mapu Radějova, naučili jsme se k hodám písničku „V Radějově hody budú“ a zkusíme i upéct svatomartinské hodové rohlíčky. Už se na ně moc těšíme.

Autor: L. Obrtlíková

Aktuality

Partneři