Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Adventní čas v mateřské škole

17.01.2022 Petra Jamná

Nejkrásnější období vánočního času je čekání na Ježíška. Dětem svítí oči při pomyšlení, jaké dárečky asi najdou pod stromečkem. A když se člověk na něco těší, tak se čas vleče neuvěřitelně pomalu.


Celý měsíc prosinec byl v naší mateřské škole propojený s vánoční atmosférou, kterou dokreslovaly nejen koledy, ale i dekorace, které děti vytvořily. Začátkem adventu jsme si celou školku vyzdobili a společně jsme si připravili i adventní věnec a pro děti také adventní kalendář. Nezapomněli jsme ani na vánoční zvyky a tradice, poslouchali a zpívali jsme koledy, učili se vánoční říkadla a četli jsme si vánoční příběhy. Společně jsme si nazdobili vánoční stromeček a připravili i dárečky a přáníčka pro své rodiče. A když konečně nastal ten správný čas a zazvonil zvoneček, šly se děti podívat do třídy ke stromečku, kde našly spoustu dárečků. Děti s překvapením rozbalovaly dárečky a projevovaly opravdovou radost nad novými hračkami.

Autor: Ludmila Obrtlíková, vedoucí učitelka MŠ

Partneři